Mājas > Sabiedrība > Ar Latvijas auto numuriem ārzemēs (ne)draud lielas nepatikšanas

Ar Latvijas auto numuriem ārzemēs (ne)draud lielas nepatikšanas

Pirms neilga laika portāls nra.lv rakstīja, ka Latvijas autotūristiem jāuzmanās ir jāuzmanās Itālijā un Austrijā, lai nenonāktu konflikta situācijā ar policiju. Tas viss domu zīmes dēļ, kas ir uz automašīnas valsts numura zīmēm, bet kuras trūkst transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā.

Tāpēc Itālijas un Austrijas policija ir iemanījusies Latvijas, Vācijas un arī citu zemju autotūristus sodīt ar 500 eiro soda naudu par automašīnas numurzīmju neatbilstību dokumentā norādītajam.

Līdz ar to Latvijas autotūristiem ir jārēķinās ceļojuma laikā ar apjomīgu skaidrošanās darbu, lai izvairītos no konflikta situācijas ar Austrijas vai Itālijas policiju. Autoceļotājiem ar individuālajām numurzīmēm, piemēram, EIROPA tādas problēmas neradīsies, taču šis variants ir pietiekoši dārgs – 2,500 Ls, tā ziņo Travelnews.

Tā kā Eiropā gan es, gan mani kolēģi ir bieži viesi, tas radīja interesi noskaidrot paša CSDD viedokli un jautāju viņiem, kā rīkoties, ja minēto valstu institūcijas vēlēsies uzlikt soda naudu par minētajām neatbilstībām numurzīmēs un tehniskajā pasē.

CSDD Sabiedrisko attiecību daļas pārstāve Līga Medne paskaidroja sekojošo:

Arī CSDD ir iepazinusies ar Jūsu minēto rakstu un informē par sekojošo. Līdz šim CSDD nav saņēmusi informāciju par to, ka kādā ārvalstī būtu radušās neskaidrības vai problēmas, saistītas ar Latvijā izsniegtajām numura zīmēm un simbolu atveidojumu uz tām. Latvijas numura zīmes un transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība atbilst visām noteiktajām prasībām, kā arī to apraksts ir sniegts visām Eiropas Savienības valstīm. Sazinoties ar raksta autoru, CSDD arī noskaidroja, ka minētais raksts ir tapis Vācijā un attiecināms uz kādu Vācijā reģistrētu auto. Līdz ar to CSDD šobrīd nav pamata uzskatīt, ka, izbraucot ārpus Latvijas, varētu rasties kādas problēmas saistībā ar Latvijas reģistrācijas apliecību vai numura zīmēm.”

Tātad, turpinām vizināties Eiropā bez lieka satraukuma 🙂

KategorijasSabiedrība
 1. 30/08/2012 17:22

  Dear Mr Vilkauss,

  I would like to contact you on behalf of European Job Days a pan EU online event helping people find jobs across Europe. We are focusing this year particularly on Green jobs. I would very much like to get in contact with you and you can add me on Linkedin http://linkd.in/PHughesEU

  I look forward to hearing from you!

  Best regards,

  Peter Hughes

 1. No trackbacks yet.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: