Mājas > Sabiedrība > Cilvēki vai cūkas?

Cilvēki vai cūkas?

Šodien braucu pa pilsētas bedrainajām ielā un priekšā lēni, lēni brauc pavecāks automobilis, kur iekšā sēž vairāki cilvēki. It kā nekas neparasts, vai ne? Te nu pēkšņi pasažieri, no braucoša automobiļa, sāk mest ārā dažādu ēdienu papīra iepakojumus, te cigarešu paciņu tukšu šķiet, te kafijas vienreizējās glāzes, nerunājot jau par izsmēķiem, kas šķiet ilgstoši krājušies pelnu traukā.
Ja izsmēķu mešana pa logu no braucoša automobiļa vēl priekš mūsu Latvijas saprašanas šķiet vēl nekas krimināli sodāms, bet sākt mest savus, iekš auto saražotos atkritumus, ir gan necieņas izrādīšana pret apkārtējo vidi, pret pilsētas ielu apsaimniekotājiem un nesaprotams ir tas – vai tiešām cilvēkiem nav kauns piemēslot vidi, kurā paši dzīvo un uzturas?
Rietumvalstīs par šādām izdarībām vainīgas personas nekavējoties būtu administratīvi sodītas par apzinātu pilsētas vides piesārņošanu, bet kāpēc pie mums, Latvijā, tas šķiet tik pašsaprotams, ka var mēslot, kur patīk? Vai te vainīga likumdošana, vai tomēr mūsu pašu ne ieinteresētība un vienaldzība pret mūsu pašu apkārtējo vidi? Saudzēsim dabu un turēsim apkārtējo vidi tīru un paņemsim savus, automašīnā saražotos atkritumus un atstāsim tos tiem paredzētajās vietās, nevis uz ielas, pa kuru paši pārvietojamies!
Cienīsim viens otru!

  1. 18/07/2010 18:28

    Starpība starp cilvēkiem un cūkām reizēm izplūdusi, kā to raksta arī Džordžs Orvels savā antiutopiskajā romānā “Dzīvnieku ferma”: “The creatures outside looked from pig to man, and from man to pig, and from pig to man again; but already it was impossible to say which was which.”

  1. No trackbacks yet.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: